ART / Lithographs / Litographs in colors 13557142
*
nr 1355 7142
LITOGRAPHS IN COLORS
3 pcs, Elisabeth Lansson, figures. Signed. Subject: 28x21 - 39x30,
3 st, Elisabeth Lansson, figurer. Signerad. Motivet: 28x21 - 39x30 cm
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday October 19 2020
at 18:13:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/10 23:20:48
1
300 kr
19/10 18:04:24
2
400 kr
19/10 18:05:31
3
Vinnande bud
19/10 18:08:27
2
500 kr
19/10 18:08:27
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elisabeth lansson figurer färglitografier litografier
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
in two days
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 20:45
*
LITOGRAPHS IN COLORS
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1355 7142
LITOGRAPHS IN COLORS
3 pcs, Elisabeth Lansson, figures. Signed. Subject: 28x21 - 39x30,
3 st, Elisabeth Lansson, figurer. Signerad. Motivet: 28x21 - 39x30 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday October 19 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/10 23:20:48 | 1 | 300 kr |
19/10 18:04:24 | 2 | 400 kr |
19/10 18:05:31 | 3 | Vinnande bud |
19/10 18:08:27 | 2 | 500 kr |
19/10 18:08:27 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elisabeth lansson figurer färglitografier litografier
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Auction ends
in two days
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
in two days
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
20 maj at 20:45